Střední odborná škola stavební Karlovy Vary

Nám. K. Sabiny 159 \ 16, 360 01 Karlovy Vary

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Moderní vybavení pro výuku

Tisk

Střední odborná škola stavební Karlovy Vary velice dbá na to, aby pro své žáky a učitele měla vždy k dispozici to nejmodernější vybavení sloužící k výuce.

Právě proto disponuje dvěma moderně vybavenými „počítačovými učebnami“, kde se vyučuje předmět IKT (Informační a komunikační technologie).

 

 Žáci a učitelé maturitního oboru stavebnictví dále využívají novou odbornou učebnu, jejíž zařízení je v současné době nejlepší v rámci všech škol v Karlovarském kraji. Všichni žáci v učebně disponují novými výkonnými notebooky vybavenými SW pro architekty a projektanty ArchiCAD. Je zde nejmodernější interaktivní tabule, vizualizér, tablet Air Liner (můžete se tak volně pohybovat po třídě a pomocí bezdrátového tabletu s perem ovládat jakoukoli softwarovou aplikaci, psát poznámky nebo zvýrazňovat informace a vše se okamžitě zobrazuje na SMART Boardu) a softwarové vybavení, které z učení dělá, tak jak o tom snil J. A. Komenský, hru a zábavu. Je příjemné zde strávit vyučovací hodinu a nechat se vtáhnout do plně rozvinuté „interaktivní“ vyučovací hodiny, kdy spolu učitel a žák tvoří hodinu společně a oba se při předávání a přijímání učiva velice dobře baví.

 

Žáci a učitelé mají k dispozici učebnu matematiky vybavenou moderní interaktivní tabulí a výukovými programy a zažívají tak nevšední pocit, že i matematika může být příjemným a zábavným předmětem.

  

Výuka německého jazyka probíhá na specializované učebně, takzvané „jazykové laboratoři“ se skvělým audio a videosystémem speciálně vyvinutým pro učebny jazyků.

 

V neposlední řadě Střední odborná škola stavební Karlovy Vary poskytuje svým studentům a učitelům, za spolupráce softwarových firem, zdarma po dobu studia programy typu ArchiCAD, ProgeCAD, All Plan, které slouží v běžném životě všech stavebních i jiných firem, projekčních kanceláří apod. k zobrazování, kreslení těch nejsložitějších technických výkresů. Všechny tyto programy jsou v hodnotě v řádech desítek a stovek tisíc korun.

Každá třída, každý učitel SOŠ stavební Karlovy Vary má k dispozici notebook a dataprojektor, který při vyučování využívá pro odborné výukové programy, prezentace, videa, fotografie a audio nahrávky.

 

Hledat na stránkách školy

naše škola využívá zdarma SW

Výsledky hlasování StředníRoku.cz 2014/15

Odborná praxe ve firmách

partnerská škola skupiny ČEZ

cez 02

zřizovatel školy a partner v projektech

kk

zk

Atlas školství

ocenění SOŠ

Výsledky hlasování StředníRoku.cz 2013/14

Přihlášení pro autory článků

Aktuální počasí

Předpověď počasí pro Karlovy Vary