Soutěže

Žáci školy se účastnili v březnu několika soutěží. Žáci si mohli porovnat vědomosti a dovednosti v učebním oboru, který si zvolili. Pedagogičtí pracovníci škol si vyměňovali zkušenosti, které nasbírali při své práci. Žáků, kteří se soutěží  účastnili děkujeme, ať byli úspěšní nebo méně úspěšní.

6. března   „KOVO junior 2012“

 V krajském kole se umístil Jakub Šimek na 1. místě a Miloslav Jirásek na 3. místě a společně postoupili do celostátního kola, kde skončili na 21. a 22. místě. V krajském kole bylo úkolem žáků vyrobit pravoúhlý trojúhelník s příložníkem z oceli  a v celostátním obrobek dle výkresu.

foto krajské kolo, celostátní kolo

8. března   „Učeň instalatér 2012“

 V krajském kole se umístil Dominik Garaj na 7. a Tomáš Košťál na 8 místě. Soutěže se zúčastnili žáci škol ze Sokolova, Chebu, Plzně a Karlových Varů. Žáci měli v zadání pájení mědi a polyfúzní svařování plastů. Vítězné družstvo z ISŠ Cheb postoupilo do celostátního kola, které se pravidelně koná v Brně.

Soutěž organizuje Cech topenářů a instalatérů ČR a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Finančně soutěž podpořil DDM v Karlových Varech.

foto  

22. března   „O hoblík Káji Hoblíka“

Regionálního kola se účastnilo 8 škol a jedna škola z Bavorska.Žáci naší školy byli velmi úspěšní v teorii i při výrobě krabice z masivu spojenou ozuby. Erik Havlík se umístil 2. a Michal Szewieczek 4. a v družstvech byli druzí. 

Soutěž podpořil Karlovarský kraj a hlavní sponzor Dřevoobchod K&C a.s., pan  Roman Kádě, dále sponzoři KV Doors s.r.o., Epimex, Würth, spol s r.o.

foto 

20. 22. 26. března   Měď 2012 pro žáky SOŠ a SOU

Celostátní internetová soutěž žáků oboru instalatér. O soutěž vzrostl zájem ze 152 jednotlivcův v loňském roce na 301 letos. Škol se zapojilo 26, minulý rok jich bylo 18. Otázky se týkaly využití mědi a výrobků z mědi v  technických zařízeních budov (TZB)

Naši žáci se umístili  v družstvech, tak jako loni na 2. místě z 26 soutěžících škol SOU 

 

V jednotlivcích z 301 soutěžících žáků SOU:

na 2. místě Petr Horňák, 4. Tomáš Košťál, 7. Dominik Garaj, 13. Jiří Pužman, 14. Viktor Pátek, 15. Jiří Girga, 18. Tomáš Bečvář

pořadatel soutěže: SŠ polytechnická, Brno, Jílová z pověření CTI ČR a HCPC Budapešť