„Učeň instalatér 2013“

Žáci 3. ročníku oboru Instalatér se zúčastnili 16. ročníku krajské soutěže plzeňského a karlovarského kraje. Soutěž pořádala SOU stavební v Plzni. Soutěže se zúčastnili žáci škol ze Sokolova, Chebu, Plzně a Karlových Varů. Žáci na montážní stěnu instalovali rozvody vody, kanalizaci a topení. Hodnotila se přesnost instalace, kvalita provedení svárů a spojů a čas zhotovení.

V družstvech na druhém se umístili žáci naší školy Untermüller František a Novotný Daniel.

Soutěž organizuje Cech topenářů a instalatérů ČR a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

„O hoblík Káji Hoblíka“

10. dubna se konal 11. ročník regionálního kola odborné soutěže středních škol na Střední škole živnostenské v Sokolově. Své síly změřilo 13 žáků druhých a třetích ročníků oboru truhlář, ze  škol v Karlových Varech, Sokolově, Rakovníka, Domažlic, Tachova, Chebu a Plzně. Součástí soutěže byl písemný test a zhotovení výrobku na čas. Neformální setkání pedagogických pracovníků z jednotlivých škol, kteří doprovázejí soutěžící žáky, je vždy velice podnětné a přínosné pro další práci pedagogů i vedení školy.

Žáci naší školy Matěj Zachatý a Petr Krof se umístili v družstvech na druhém místě.

Na prvních třech místech se umístili žáci ze školy v Rakovníku, Karlových Varech a Plzně.Pro soutěžící byly připraveny hodnotné ceny od generálního sponzora soutěže K+C Dřevoobchod a Karlovarského kraje.

Měď 2013 pro žáky SOŠ a SOU

19., 21. a 25. března  se konal 7. ročník celostátní internetové soutěže. V kategorii SOU ve které naši žáci soutěžili, bylo letos přihlášeno 147 jednotlivců   z 15 škol z celé republiky.Otázky se týkaly využití mědi a výrobků z mědi v  technických zařízeních budov (TZB).

Žáci školy se umístili  v družstvech na 1. místě z 15 škol SOU  a v jednotlivcích se umístili žáci naší školy na prvních 4 místech, Kverka Michael, Vopálenský Petr, Flender Jan, Hanák Jakub, 8 žáků se umístilo do 23. místa a 1 byl 31.

Pořadatel soutěže: SŠ polytechnická, Brno, Jílová z pověření CTI ČR a HCPC Budapešť