O hoblík Káji Hoblíka 2015

V Plzni se 17.března 2015 uskutečnil již třináctý ročník soutěže mladých truhlářů „O hoblík Káji Hoblíka“.

Za skvělou práci se dřevem bylo oceněno dvoučlenné družstvo z naší Střední odborné školy stavební Karlovy Vary. Žáci v celkovém pořadí obsadili krásné druhé místo. O hoblík Káji Hoblíka se utkali žáci nejen ze Středočeského, Plzeňského a Karlovarského kraje, ale i z Bavorska. Soutěž se tradičně skládala ze dvou částí. V písemné části byly prověřeny znalosti žáků. Poté soutěžící museli názorně předvést, jak umějí pracovat se dřevem. Nejzručnější truhláři byli za několikahodinovou námahu odměněni hodnotnými cenami.


Naši školu a Karlovarský kraj výborně reprezentovalo družstvo ve složení Kateřina Šťastná a Josef Domin, které obsadilo celkově druhé místo.

V jednotlivcích se pak Josef Domin umístil na druhém místě a Kateřina Šťastná skončila třetí.

Za svůj úspěch jistě vděčí i pedagogům, kteří je na soutěž odborně připravili.

Akce žákům přinesla nejenom nové zkušenosti, ale i poznatky pro další vzdělávání v tomto oboru.

 

fotografie z akce najdete ve fotogalerii ZDE

 

.